Uygunluk Doğrulama (VOC)

Uygunluk doğrulama hizmetimiz, sevkiyatların varış noktasında gümrüklenebilmesi için yerel ithalat standartlarına uygun olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Cotecna, bir dizi uygunluk doğrulama programı yürütmektedir. Her biri, ithalatçı bir ülkenin kalite ve güvenlik düzenlemelerine uyulmasını sağlamak, böylece tüketicileri ve çevreyi korurken aynı zamanda işletmelerin itibarını inşa etmek için tasarlanmıştır.

Müşterilerimize olan taahütümüz açıktır. Bir sevkiyatın kalitesini ve güvenliğini garanti etmek ve gümrükten sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlamak için mümkün olan en kısa sürede Uygunluk Sertifikası (COC) düzenleriz.

Bir sevkiyat yola çıkmadan önce uygunluğu, belgelerin özenli bir şekilde doğrulanmasından ve laboratuvar analizi için numune alımından malların fiziksel muayenelerine kadar değerlendirilmektedir.

Ekiplerimiz sahada ve müşterilerimize yerel prosedürler hakkında hızlı, doğru ve maksimum verimlilikle rehberlik etmeye hazırdır.

Uygunluk sağlandıktan sonra, ithalatçı ülkenin hükümeti tarafından zorunlu kılınan Uygunluk Sertifikasını yayınlanmaktadır. Bu sertifika, gönderinin reddedilmesini önler ve ithalatçıların mallarını gümrükten çekmesini sağlar.

Cezayir

Cotecna, yasal düzenlemelere tabi ürünlerin Cezayir'e ihracatı için bir Kalite Kontrol Sertifikası verme yetkisine sahiptir.

Daha fazla bilgi edinin →

Etiyopya

Cotecna, Etiyopya Ticaret Bakanlığı(Ethiopian Ministry of Trade) tarafından yasal düzenlemelere tabi ürünlerin Etiyopya'ya ihracatı için Uygunluk Sertifikası verme yetkisine sahiptir.

Daha fazla bilgi edinin →

Fildişi Sahili

Cotecna, yasal düzenlemelere tabi ürünlerin Fildişi Sahili'ne ihracatı için bir Uygunluk Sertifikası (COC) vermek üzere Ticaret, Sanayi ve KOBİ Tanıtım Bakanlığı(Ministry of Trade, Industry and SME Promotion) tarafından yetkilendirilmiştir.

Daha fazla bilgi edinin →

Gabon

Cotecna, yasal düzenlemelere tabi ürünlerin ürünlerin Gabon'a ihracatı için bir Uygunluk Sertifikası vermek üzere AGANOR (Agence Gabonaise de Normalization) tarafından yetkilendirilmiştir.

Daha fazla bilgi edinin →

Mısır

Cotecna, yasal düzenlemelere tabi ürünlerin Mısır'a ihracatı için Uygunluk / Gözetim Sertifikaları verme yetkisine sahiptir.

Daha fazla bilgi edinin →

Nijerya

Cotecna, Nijerya Standart Organizasyonu (SON) tarafından düzenlenmiş ürünlerin Nijerya'ya ihracatı için bir SONCAP Sertifikası verme yetkisine sahiptir

Daha fazla bilgi edinin →

Sudan

Cotecna, düzenlemeye tabi ürünlerin Sudan'a ihracatı için bir Gözetim Sertifikası vermek üzere Sudan Standartları ve Metroloji Organizasyonu (SSMO) tarafından yetkilendirilmiştir.

Daha fazla bilgi edinin →

Suudi Arabistan

Cotecna, yasal düzenlemelere tabi ürünlerin Suudi Arabistan Krallığı'na ihracatı için Uygunluk Sertifikaları düzenleme yetkisine sahiptir.

Daha fazla bilgi edinin →

Başlıca avantajlarımız

Programlarımız hem hükümetler hem de ihracatçılar ve ithalatçılar için sayısız avantaj sağlar.

Hükümetler için:

  • İthalatçı ülkede gümrük darboğazlarını ortadan kaldırmak
  • Limanlardaki depolama sorunlarını azaltma
  • Tüm ithal ürünlerin uluslararası ve yerel standartlara uygun olduğunu garanti etme
  • Tüketici güvenliğini güçlendirmek
  • Eğitim ve kapasite geliştirme programları aracılığıyla yerel gümrük yetkinlikleri oluşturmak
  • DTÖ Ticarette tenknik engeller anşalmasına uygunluğun sağlanması

İhracatçılar / İthalatçılar için:

  • Daha hızlı gümrük işlemleri sağlama
  • Yerel laboratuvar analizi veya ek test ihtiyacını azaltma
  • Tehlikeli, standart altı veya sahte ürünlere karşı daha iyi tüketici koruması sağlama
  • Düşük kalitedeki ithalat nedeniyle yerel sanayiyi haksız rekabetten koruma

Sertifika Talebi

Uygunluk doğrulama programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek veya sevkiyatınız için Uygunluk Sertifikası (COC) talep etmek için lütfen bizimle iletişime geçin!

Cotecna'nın küresel ağı ve hizmetlerinin tüm listesi hakkında bilgi edinin.